Yasin Hediyelik

Yasin hediyelik
en ucuz mevlüt hediyelikleri

 Yasin hediyelik olarak birçok mevlid hediyeleri satışını yapan firmamız yapmış olduğunuz özel günleriniz için de toptan satış sağlıyor. İslam alemi için hediyeleşmek önemlidir. Bu yüzden ne kadar önemli olduğunu belirtmek için “hediyeyi, hediye etmek” sünnettir demiştir. Bizler de inançlarımıza ve gelenek göreneklerimize bağlı olarak mevlütler de kına nişan sünnet düğünleri sonrasında misafirlerimize hediye dağıtırız. Yasin hediyelik kitabımız farklı sayfa ve desenler de oluşturarak sizlere alternatif seçenekler sunduk. Bu yüzden büyük, küçük, orta boy seçeneklerimiz ile dilediğiniz kitapları alabilirsiniz. Kadife kaplı Yasin modelimiz ile birçok müşterimizin en çok tercih ettiği ürün olmuştur. Çünkü şık ve estetik görünüşü isme özel baskısı ile özel günler de öncelik haline geldi. Sizler de birçok mevlüt hediyelerimizi görmek isterseniz sitemizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Mevlid Hediyelik

Mevlüt, kelimesi bizlere birçok anlamı çağrıştırmaktadır. Doğum, doğum yeri ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav) doğumunu anlatmak için de kullanırız. Bu yüzden dini açıdan bizlere manevi bir huzur verdiği için oldukça önemli bir yere sahiptir. Birçok insan özel günlerinin ardından Peygamber Efendimizi anmak için mevlüt okutuyoruz. Bu mutlu anlarımızı sevdiklerimizle paylaşıp birlikte olmak isteriz. Bunu yaparken de bazı izzeti ikramlar ve hediyelikler sunarız. Bunlardan bazıları Kadife kaplı Yasin, seccade teşbih ya da bazı setleri onlara takdim ederiz. Mevlütler de genellikle dualar okur, zikir çeker ve iyi dilekler de bulunuruz. Kuran’ın kalbi olan Yasin suresi kitabını farklı sayfa boyutlarında ve desenlerini sizlerle buluşturduk.

Mevlid Hediyeleri

Geçmişten günümüze mevlüt törenleri ilk günkü gibi önemini taşır. Bebeklerin doğumunda yeni bir şey aldığımız da (ev, araba) mevlüt okuturuz. Bu önemli güzel günleri sevdiklerimizle paylaşarak taçlandırıyoruz. Çünkü biliyoruz ki mutluluk paylaştıkça çoğalır. Sizi ve sevdiklerinizi düşünerek üzerimize düşen görevi eksiksiz yerine getiriyoruz. Bu doğrultuda ürünlerimizi üst düzey kalite baskılar yaparak ürün kalitemizi birinci sınıf malzemeler için birleştiriyoruz. Hızlı kargo ve müşteri memnuniyeti ile çalıştığımız bu sektör de birçok kişinin takdir ve beğenisini kazandık.

Yasin Suresi Ne Zaman İnmiştir?

Yasin suresi Mekke dönemin de inmiş olup 83 ayetten oluşuyor. Adını ilk ayetinde olan Ya-Sin kelimesinden alır. Yasin suresi Peygamber dönemini, Efendimizi yalanlayan Kureyş kabilesini ve Antakya’ya gönderilen peygamberleri konu alır. Bunun dışında Allah’ın birliğini ve kudretini, vahiy olaylarını, öldükten sonra dirilmeyi, insanın ahlak sorumluluklarını da ele alır. Peygamber Efendimiz evinizde bol bol Kuran okuyun ve okutunuz demiştir. Bu bakımdan Her şeyin kalbi olduğu gibi Kuran’ın kalbi Yasin suresidir. İbn Abbas’ın önemli sözlerinden biri “Yasin’in ve onu okumanın niçin bu kadar faziletli olduğunu bilmiyordum; meğer bu ayetten dolayı imiş.” açıklaması vardır. Birçok hadiste de yer alan ve geçmişten günümüze bütün din adamlarının dilin de olan bu sureye ilgi çoktur. Bu nedenle Müslümanlarda Kuran tilavetinde özel tesfirler oluşturmuştur.

Yasin Hediyelik

Mevlütler, İslam dini açısından önemli bir yeri vardır. Her geçen gün artan bu ilgi bize manevi bir huzur sağlar. Bu bakımdan sünnet düğünü sonrası yeni bir şey aldığımızda hayırlı olsun diye ve bebek doğumundan sonra mevlüt okuturuz. Bu önemli günleri sevdiklerimizle paylaşırız. İbadetler edip, dilekler de bulunup dualar ederiz. Misafirlerimize ikram ve hediyeler takdim ederek mutlu günlerimizi hatırlamalarını isteriz. Bu sebeple kimi zaman mevlüd hediyelerinde Yasin kitabı satın alırız. Farklı model yapısı ile sayfa çeşidi ile sizlerin karşısına çıkıyoruz. Kadife kaplı Yasin modeli ile isme özel baskılar yapıp farklı renk seçeneği sunuyoruz. Bunun yanı sıra 32 sayfalık ve 64 sayfalık kitaplarımız mevcut olup sizlere farklı desenler ile buluşturuyoruz. Yerinde ve zamanında teslimat yaparak siz değerli müşterilerimizi mağdur etmiyoruz. Malzeme ve kaliteden ödün vermeden titiz çalışma performansı göstererek hareket ediyoruz. Modellerimize ulaşmak ve sipariş vermek isterseniz buraya tıklayınız.

Yasin Suresinin Faziletleri

Allah’ın kitabı olan Kuran-ı Kerimi anlayarak okuyup hayatımıza ona göre hayatımıza şekil vermek son derece önemlidir. Her surenin birçok özelliği ve önemli bir yeri vardır. İçinde bulunan her sure ve ayetler için öğüt almamız ders çıkarmamız gerekir. Peygamber Efendimiz Yasin suresi için şöyle demiştir: Kim Yasin’i okursa Allah onun okumasına, Kuran’ı on kere okumuş gibi sevap yazar demiştir. Müslüman kişiler okuyup tavsiye etmesi gerekir. Bu yüzden Allah rızası için sevap umarak ibadet amacıyla okumamız gerekir. Her vakitte okuduğumuz da bir öneme sahip olup gece okuduğumuz zaman ayrı bir hikmeti ve fazileti vardır.

Yasin Suresinin Faideleri

Her kim Allah rızası için Yasin suresini okur ise bağışlanır. Ve her gece okumaya devam edildiği takdir de öldüğünde şehit mertebesi ile vefat eder. Bu yüzden şehitlik mertebesinin önemli olduğunu bildiğimiz için her gün okumayı alışkanlık haline getirmeliyiz. Yasin suresinin Türkçe okunuşu kabul olur mu? Yasin Kuran yer alan bir suredir, dua değildir. Bu yüzden orijinal hali ile bilmiyorsak mealini okumak daha sevaptır. Çünkü bilmeden okumak anlayarak okumaktan daha faziletlidir.

Yasin Suresinin Faydaları

Yasin suresinin birçok fazileti olup faideleri vardır. Peygamber Efendimiz buyurdu ki;

 • Bir kimse her gece Yasin suresini okumaya devam ederse, o ölen kişi şehit olarak ölmüş sayılır.
 • Okuyana şefaat edip, dinleyeni affedilmesine sebep olur ve ahirette korktuklarından emin olur.
 • Ölecek kişinin yanında okur ise her harfi için bir melek yeryüzüne iner ve canın çıkması için dua ederler. Cenazesine birlikte gidip namaz esnasına kadar hep dua ederler.
 • Şeytanlar, Yasin suresinden ve Haşr suresinin son kısmı felak ve nas suresinden korkarlar.
 • Mezarlıkta okunan Yasin ile o gün meyyitlerin azabları hafifiler. Bunun dışında meyyitlerin sayısı kadar sevap yazılır.
 • Müslüman bir hasta yanında okuduğumuz zaman Rıdvan isimli bir melek Cennet şerbeti getirir. Suya kanmış bir şekilde ruhunu teslim edip, doymuş vaziyette mezara girer.
 • Bir kimse anne babasının ve ya bir büyüğünün mezarlığına gidip orada Yasin-i Şerif okur ise Yüce Allah her harfi adedince mağrifet eder.
 • Aç olan bir kişi okur ise doyar.
 • Çıplak okursa giyinir.
 • Bekar bir kimse okur ise evlenir.
 • Korkuları olan bir kişi okursa korkularından emin olur.
 • Hasta bir kişiye okur ise şifa bulur.
 • Ölü bir kişinin üzerine okur ise azapları hafifiler.
 • Garip bir kişi okursa yardımcı bulur dertlerine dermanlar bulur.
 • Kayıp olan bir şeyin ardından okur ise onu buluruz.

Tabi bunları niyet ederek inanarak ve Allah rızası için yapmak gerekir. Bu sebeple Yasin suresini bol bol okuyunuz.

İsme Özel Yasin Kitabı

Yasin Hediyelik

Severek çalıştığımız bu sektörde kadife kaplı Yasin modelleri oluşturup isim baskılı yapıyoruz. Bu doğrultuda birçok müşterilerimizin takdir ve beğenisini kazandık. En çok tercih edilen Yasin kitabı olup mevlütler de ve özel günler de hediye niteliğinde dağıtıyoruz. Kadife olmasının vermiş olduğu görsel çekicilik ile kenarlarını demirlerden oluşturuyoruz. Bu sayede daha dayanıklı ve sağlam olur. Hediyelik Yasin kadife ve isme özel Yasin kitabı istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Sohbete Başla
Mevlid Hediyeleri
Merhaba Yardımcı Olmamı İster misiniz?