Mevlit Hediye

Mevlit Hediye

Mevlit hediye, kadife kaplı ya da isme özel baskılı Yasin modellerimiz ile müşterilerimize farklı alternatifler sunuyoruz. Böylelikle küçük çanta boy ya da orta boy seçeneklerimiz ile istediğiniz boyutta Yasin kitabı alabiliyorsunuz. Mevlit hediye içerisine bir adet tespih koyup tül içerisinde sizlere gönderiyoruz. Sizler de böylelikle misafirlerinize hoş ve görsel çekicilik sunan kitaplar hediye ediyorsunuz. Mevlüt hediye sektörü olarak severek çalıştığımız bu alanda birçok müşterilerimizi memnun ettik. Bu sayede Türkiye de lider mevlid hediyeleri satan firma olmayı başardık. Uygun fiyatlar sunup kampanyalı fiyat yelpazemiz ile her bütçeye seslendik. Mevlüt hediye firması olarak yerinde zamanında teslimatı önemseyerek hareket ediyoruz. Özel ve önemli günleriniz için titizlikle çalışıyoruz. Türkiye’nin en uygun fiyat seçeneği sunan firması ile alışveriş yapmak isterseniz lütfen buraya tıklayınız.

Mevlid Hediyelik

Geçmişten günümüze mevlütler İslam dünyası için önemli bir yere sahip olmuştur.  Mutlu günlerimizin ardından sevdiklerimiz ile bir araya gelip dualar ederiz. Zikir çekip, Kuran okuyup, iyi dilek temennilerin de bulunuruz. Kimi zaman bu mevlütleri bebek doğumunda, sünnet düğünü sonrası ya da yeni bir şey aldığımız da hayır olmasını istediğimiz için yaparız. Gelen misafirlere ikramlar ve o gün hatırlamalarını isteyen hediyeler veririz. Genellikle yasin kitabı seti, Kuranı Kerim, seccade ve tesbih alırız. Kimi zaman ise onları mutlu etmek adına isme özel baskılı Yasin kitabı hediye ederiz. Misafirler için kalıcı ve hoş bir hediye olur. Mevlütler keyifli ve güzel günlerdir. Manevi bir huzura erişmiş oluruz.

Hediyelik Yasin

hediyelik yasin

Faaliyet gösterdiğimiz bu sektör de siz değerli müşterilerimizi ve sevdiklerinizi önemseyerek hareket ediyoruz. Bu sebeple istek ve ihtiyaçları keşfederek çalışma performansı sergiliyoruz. Hediyelik Yasin kitabı, olarak 32 sayfalık 64 sayfalık ve kadife Yasin kitaplarını bir araya getirdik. Farklı renk ve desenler de olup dilediğiniz modelleri seçebilirsiniz. Kadife kaplı Yasin kitaplarını isme özel baskı yapıp sevdiklerinize hoş bir sürpriz yapabilirsiniz. Kenarlarını özel olarak ciltliyor ve demir ile sağlamlaştırdık. Her renk ve ebatta oluşturarak dilerseniz yanınızda taşımak için çanta boy kadife yasin kitabı da oluşturduk. Şimdi sitemizi ziyaret edip kampanyalı seçeneklerimizden yararlanabilirsiniz.

Kadife Yasin

hediyelik yasin kitabi

Yasin suresi içerisinde çeşitli şifalı dualar ve öğütler yer alır. Bu yüzden Yüce Allah (cc) bu sureyi kim okur ise Kuran- Kerimi 7 kez okumuş sayılır demiştir. Peygamber Efendimizin yaşadığı dönemden olayları ve diğer peygamberlerin yaşantılarını konu alır. Bizlere ibret niteliği sunan, öğüt verici ve güzel ahlaklı olmak için bir araya getirilmiş. Giriş kısmındaki “Ya-Sin” kelimesinden ismini alır. Anlamı ise “Ey İnsanoğlu” demektir. Yasin suresini okumanın ne kadar faydalı ve faziletli olduğunu birçok kez hadisler ile vurgulandı. Bu yüzden birçok Müslümanın kendine ait Yasin kitabı olmalı. Mevlütler de hediye niteliğinde dağıtır sevdiklerimizin bizi hatırlamalarını isteriz. İsme özel Yasin kitabı ve kadife modellerimiz mevcut olup farklı renkler de seçebilirsiniz. Kadife Yasin cüzü metal plak üzerine isim yazarız. Kenarlarını demirler ve metalleri ile sağlamlaştırırız. Ciltleme işlemin de titiz çalışma yapıp malzeme seçimini kaliteli tercih ederek uzun vade de kullanabilirsiniz.

Mevlüt Hediyelikleri Bebek

mevlid hediyelik

 Mevlid kelimesi doğum, doğum zamanı anlamına gelir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav) doğumuna anlatmak için Mevlid-i nebi deriz. İslam dini içerisinde geçmişten bugüne kadar mevlüt törenleri artmıştır. Sünnet töreni, asker uğurlama, hac dönüşü, ölümün 40. Veya 7 günü olarak birçok kez mevlüt okuturuz. Sevdiklerimizle bir araya gelip Kuran okur zikir çeker ve dualar ederiz. Müslümanlar arasında devam eden bir manevi huzurdur. Doğum zamanı yeri anlamına geldiği için Peygamberimizin doğum gününü anlatarak o ismi almıştır. Daha sonra bütün İslam dünyasında gelenek haline gelip birçok Müslüman devletler özel günlerinin ardından sevdikleri ile bir araya gelir. Birlikte tespih çekip ilahiler söylerler. O kişi için iyi dilek temennilerinde bulunup çokça dua edilir. Bebek mevlüt hediyeleri için firmamız isme özel temalı şekerleme grubu vardır. Ya da özel gün hediyelikleri olarak setleri oluşturduk. Bu sayede sevdiklerinize küçük sizi ve özel gününüzü hatırlatacak hediyeleri bir araya getirdik.

Mevlüt Okutmanın Faydaları Faziletleri

İslam dünyası geçmişten bugüne dek mevlüt törenleri yaparlar. İlk zamanlar Rasulullah (s.a.v.) Efendimiz doğduğu zaman olarak camiler de yapılırken artık evler de ölülerin ardından okuturuz. Yeni bir şey aldığımızda, sünnet düğünleri sonrasında yeni doğumlarda da mevlüt okuturuz. Mevlüt okutmak çok faziletlidir. Bu yüzden Ariflerin Sultanı İmam-ı Celalledin Hazretleri şöyle demiştir: Bir evde bir mahallede ve camide mevlüt okutulursa orayı melekler sarar ve onlara salavat getirir. Herhangi bir Müslüman evinde mevlid-i şerif okutursa Allah o evden kıtlığı, vebayı, yangını, belayı kaldırır. Afatlardan hırsızlardan korur muhafaza eder. Ölümden sonra Münker Nekir sorgu suallerinin cevapları kolay gelir. Her kim mevlid-i şeriflere önem vermezse kıymet bilmez ise Rasullah ( sav) selamı muhabbeti kalbine girmez.

Cenaze Mevlidi Ne zaman okunur?

Mevlidler, dinde olmadığı halde varmış gibi yaptığımız ibadetlerden biridir. Bundan dolayı mevlid merasimleri ve törenleri düzenlemek bir çeşit bid’ attır. Dünyada ahirete göçen sevdiklerimizi 7. 40. ve 52. günlerinde mevlüt okuturuz. Daha sonra yıl dönümlerinde de mevlid törenleri düzenleriz. Osmanlılar döneminden bu yana okuna gelerek günümüzde hala devam ettiriyoruz. Dini bir emir olmadığı gibi sünnette değildir. Ancak insanlarımız böyle günler de manevi bir huzura ererek birlikte olmayı isterler. Dini havaya girip İslami duyguları güçlenir ve pekişir. Böylece kötüye değil de iyi olaylara zemin hazırlar. Yalnız önemli bir konuya değinelim. Mevlüt okutarak dini vazifeni yerine getirmiş sayılmayız. Ve vazifemizin hiçbirini yerine getirmiş olmayız. İyiliğe yol açtığı için bid’atın hasene kısmına dahil olur. Özetle şunu diyelim “Niçin okutuyorsun” denmeyeceği gibi “Niçin okutmuyorsun” da denmez.

Mevlut Hediyelikleri Instagram

Türkiye’nin dört bir tarafına hizmet verdiğimiz gibi yurt dışı kargo imkanımızla diğer müşterilerimize de hizmet veriyoruz. Müşteri memnuniyeti ilkesiyle başlayıp birçok kişinin istek ve ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Web sitemizden sizlere 7/24 ulaşım sağladığımız gibi sosyal medya hesaplarımız ile de sizlere yardımcı oluyoruz. Şimdi buraya tıklayarak @ruzgar_hediyelik hesabımıza erişebilir bizleri oradan da takip edebilirsiniz.

Sünnet Mevlidinde Ne İkram Edilir?

Çocuğunun sünnetinden sonra düğün yaptırmak istemeyenlerin başvurduğu yöntemdir. Tabi kimi zaman hem düğün yapıp ardından mevlütte okutanlar olur. Bizlerin de tercih ettiği yöntem aslında budur. Çünkü sünnet bir kere yapılacak şey olup hem düğün yapıp hem de mevlüt okutarak özel günümüze unutmamış sayılırız. Sünnet mevlidinde öncelikli olarak misafirlerimize yemek dağıtırız. Yemekleri daha çok nohutlu ve ya tavuklu pilav ya da yaprak sarması, börek, tatlı tercih ederiz. Hediyelik olarak konuklara, kokulu tesbih, kutular içine koyduğumuz taşlar ve ya şekerlemeler dağıtırız. Sünnet düğünleri her zaman yapmasak da hediyeleri her zaman dağıtırız. Bu yüzden sünnet düğünü, sünnet kınası ve mevlidinde misafirlerimize ikram ve hediyeler dağıtmak gelenekleşti. Sizler de düzenleyeceğiniz özel günler için ihtiyaç listenizi sitemizden ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Sohbete Başla
Mevlid Hediyeleri
Merhaba Yardımcı Olmamı İster misiniz?