HEDİYELİK YASİN

Hediyelik Yasin

Hediyelik Yasin satışları yapan firmamız farklı sayfa boyutların da ve kadife modelleri ile farklı seçenekler sunuyoruz. Hediyeleşmek dinimiz açısından çok önemlidir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav.) başta olmak üzere birçok din adamları hediyeleşmenin üzerinde durmuştur. Peygamberimiz kendisine gelen hediyeleri ashabına ikram ederdi. Bu yüzden hediyeleşmek sünnettir. İslam dini bu konuda bazı sınırlamalar getirmiştir. Hediyeyi Allah rızası için yapmamız gerekir. Arkasında herhangi bir çıkar ve menfaat gözetmeden uygulamamız lazım. Bunun yanı sıra lüks hediyelere kaçmamak ve bütçemiz doğrultusunda hareket etmemiz gerekir. Çünkü hediye edeceğimiz kişi arasında bir samimiyetimiz varsa kendimizi çok zorlamamıza gerek yoktur. Hediyelik Yasin kitaplarını kimi zaman bebek doğum mevlütlerin de kimi zaman cenaze mevlütlerin de karşımıza çıkar. İsme özel ve kadife Yasin çeşitlerimiz ile sevdiklerimizi mutlu edebiliriz. Sitemizi ziyaret ederek sizler de birçok hediyelerimizi görüntüleyebilirsiniz.

Yasin Okumanın Faziletleri

Yasin suresi Kuran-ı Kerimin 23. Cüzünde yer alır. Her gün okuyarak amel defterimizi doldururuz. Her şeyin bir kalbi vardır, Kuran’ın kalbi Yasin’dir. “ Kim Yasin’i okursa Allah onun okunmasına Kuranı on kez okumuş sevabı yazar.” Bu denli öneme sahip olan bu süre faziletlerini gelin birlikte öğrenelim.

 • Her kim Allah rızası için gece okur ise affolur.
 • Ölümü yaklaşan hastanın üzerine okur isek cam vermesi hafifler.
 • Her kim Cuma günleri annesinin babasının ve bir yakının mezarına gidip Yasin okursa her harf adedi mağfiret edilir.
 • Kim onu sabahları okursa sıkıntılarından arınır. Kim geceleri okursa günahları affedilir.
 • Ağrıyan dişinin üzerine şehadet parmağını koyup Yasin-i Şerif-i okursa biiznillah teala şifa bulur.
 • Bir defa okuyan kimse on defa Kuranı okumuşçasına sevap kazanır.
 • Her gün Yasin okuyan kimse vefat ettiğinde şehit olur.

Yasin Suresinin Okumanın Faydaları

Kuranı Kerim de bir sure vardır ki ona Allah katında “Azime” denir. O sureyi okuyan kimse kıyamet günü o kimselere şefaat edecektir. O sure Yasin suresidir.

 • İnsan korktuğundan emin olur.
 • Eceli gelmeyen hasta şifa bulur.
 • Ölürken cennet meleklerini görür.
 • Aç olan birisi doyar yani ummadığın yerden rızık gelir.

Mevlid Hediyeleri

Mevut Hediyelik Paket Seccade Yasin i Serif Tesbih resim HEDİYELİK YASİN

Kuranı Kerimde yer aldığı gibi her canlı bir gün ölümü tadacaktır. İnsanlar doğar büyür ve daha sonra ahiret hayatına dönüş sağlar. İslam dininin de ölünün ardından Kuran okumak sünnettir. Ya da ölümü yaklaşan bir kişiye okunduğunda can vermesi hafifler. Bu yüzden bizlere en faydalı olan kişi arkamızdan Kuran okuyacak eş dost ve evladın olmasıdır. Vefat eden kişi ardından mevlüt düzenler ve arkasından Kuran okur ve ruhuna bağışlarız. Bununla birlikte yeni dünyaya gelen bebeğin ya da sünnet olmuş çocuğa mevlüt yaparız. Müjdeli haberin mutluluğu için misafirlerimize Yasin kitabı seccade, tesbih ve Kuran dağıtırız. Sitemizde çeşitli hediyelere yer veren firmamız bu gibi günler de sizlere yardımcı olmak için elimizden geleni yapıyoruz. İsme özel hediyelik Kuranı Kerim ve hediyelik Yasin kadife seçeneklerimiz ile toptan satış yapıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete Başla
Mevlid Hediyeleri
Merhaba Yardımcı Olmamı İster misiniz?
Hemen Ara