Mevlüt İçin Yasin Kitabı

Mevlüt İçin Yasin Kitabı

Mevlüt için Yasin kitabı olarak yer aldığımız bu sektörde özel günleriniz için hediyelik ürünler oluşturup satışını sunuyoruz. Sitemizde yer aldığı üzere farklı renk ve ürün etiketleri mevcut olup sizlere teslim ediyoruz. Sadece yurt içinde kardeşlerimize değil yurt dışındaki kardeşlerimize de satış imkanı sunuyoruz. Mevlüt için Yasin kitabı olarak toptan satışlarımız da mevcut olup dilediğiniz kadar ürün satın alabilirsiniz. Ayrıca gayet uygun fiyat seçenekler olup kampanyalı ürünlerimiz vardır. Şimdi sitemizi ziyaret ederek bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Yasin Suresini Kimler İçin Okuruz?

Kırk bir Yasin’i ne niyet için okur isek ne niyetimiz varsa kabul olur. Bu kırk bir Yasin’i yedi güne bölerek sabah namazından sonra okursak daha tesirli olur. Allah Teala’nın rızasını kazanmak için geceleyin okuyan bir kişinin günahları affedilir. Yasin-i şerif-i geceleyin okuyan kişiler Kuranı yedi defa okumuş kadar sevap kazanır.. Cuma geceleri okuyan kimse mağfirete ulaşmış şekilde sabaha kavuşur. Sabahladığında okur ise o günü bereketli ve kolaylık olur ve sevinci yükselir. Cennet ehlinden Kuran’a ref olur.

Her şeyin kalbi olduğu gibi Kuran-ı Kerim’in de kalbi Yasin-i Şeriftir. Gündüzleri okuyan bir mümin bütün sıkıntılardan emin olur. Geceleri okursak bütün günahlarımız af olur. Peygamberimiz şöyle buyurdu: Yasin-i Şerif-i okuyan kişi yirmi (nafile) hac sevabı yazılır. Kuran da bir sure vardır, onu okuyan kimse şefaat eder. Dinleyen kişi mağfiret bulur. Sure-i Yasin’e Tevrat’ta müimme de denir.

Yasin Suresi İle Namaz Kılabilir Miyiz?

Kuranı Kerim’in kalbi olan Yasin’i şeriftir. Peki namazlarımız da okuyabilir miyiz? Sure olarak nitelendirdiğimiz için namazlarımız da okumak mümkündür. Zammı sure olarak en az 3 ayet olacak şekilde okumak mümkündür.

Yasin kitabı abdestsiz okunur mu?

Kuranı Kerim’in Vakıa suresinin 79. Ayetinde belirtildiği üzere “ O Kuran’a temizlenenlerden başkası elini süremez”.  Böylelikle de Kuran Kerim’e abdestsiz dokunamayacağımızın göstergesidir. Bu sebeple eğer Yasin suresini Kuran’dan okuyacak iseniz mutlaka abdest almanız gerekir. Yer alan ayetleri ve sureleri gusülsüz okumamalıyız. Temiz kıyafetler ve temiz bir alanda okumayı tercih etmeliyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Sohbete Başla
Mevlid Hediyeleri
Merhaba Yardımcı Olmamı İster misiniz?