Mevlüt Hediye

Mevlut Hediye 1 Mevlüt Hediye
kabe desenli yasin 2 Mevlüt Hediye

 Mevlüt hediye olarak yer aldığımız bu alan da çeşitli hediyelikler oluşturarak müşterilerimizin istek ve ihtiyaçlarını karşıladık. Birçok alanda oluşturduğumuz bu ürünler ile müşterilerimizi mutlu etmeyi başardık. Bilgi birikimler ve edindiğimiz tecrübeler doğrultusunda kaliteli malzemeler elde ettik. Mevlüt hediye alanında kadife Yasin, kokulu tesbih ve hediyelik Kuranı Kerim ve daha birçok hizmetle karşınıza çıkıyoruz. Daha fazla içerikler için lütfen sitemizi ziyaret ediniz.

Mevlüt İçin Hediyelik Yasin Ve Tesbih

Mevlüt geleneği Türk toplumları için gelenek ve görenek haline geldi. Bu mevlüt kutlamaları Osmanlı döneminden itibaren günümüze gelmiş ve protokoller eşliğinde kutlandı. İlk zamanlar Ayasofya ve Sultan Ahmet Camisi avlusunda bir araya gelip toplanırlardı. Daha sonra Yıldız cami ve Ortaköy Cami’ ye taşındı. Diyanet işleri Başkanlığı Hz. Muhammed (sav) Efendimizin doğum gününü anmak o haftayı Mevlid-i Nebi haftası ilan etti. Bu hafta dini içeriklere yer verilip bolca salavat çekilir dua edilir. Geçmişten günümüze gelen bu etkinlik ile artık özel günlerimizin ardından sevdiklerimiz ile birlikte kutluyoruz. Öncesinde çeşitli hazırlıklar yaparak ikramlar ve hediyeler dağıtıyoruz. Yeni doğanlar için bebek mevlüdü ölen kişinin 7. ve 40. günlerinin ardından ve daha birçok şey de kutlarız. Gelen misafirlere hediyelik Yasin kokulu tesbih ve içerisinde her şeyi tam olan mevlüt setleri dağıtırız.

Vefat Mevlüt Hediyelikleri

Cenaze mevlütleri kabristanda veya cenaze evinde yapılamaları bidat’tır. Bu yüzden mekruh görülüp yapılmasında bir sakınca yoktur. Geçmişten günümüze alışıla gelmiş gelenekler ile Müslümanlar aile yakınlarını kaybettiklerinde kutlarlar. Kimi zaman 7. 40. Veya 52.günler de sevdiklerimizi çağırıp bir araya geliriz. Daha sonra yıl dönümlerin de düzenli hale getiririz. Ölen kişinin ruhunu yad etmek için bir araya geliriz. Ve bir takım hediyeler dağıtırız, bunlar içerisinde ölen kişinin adı altında kadife Yasin kitapları vardır. Ayrıca hediyelik Kuranı Kerim, kokulu tesbihler, mevlüt lokumlar da vardır.

Bebek Mevlüt Hediye

mevlüt hediyelikleri

Herhangi bir şekilde dinen zorunluluk ve mecburiyeti olmayan günlerdir. Sevdiklerimizi çağırıp yeni doğan bebek için dualar eder Kuran okuruz. Daha sonra özel günümüze hatırlamaları adına bir takım hediyeler veririz. Yeni doğan bebeği adıyla etiketleyip, Yasin kitabı mevlüt lokumları ve şekerleri dağıtırız. Firmamız en güzel aranjman ile birlikte etiketler ve renklerle süsleyip sizlere teslim ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete Başla
Mevlid Hediyeleri
Merhaba Yardımcı Olmamı İster misiniz?
Hemen Ara