Gelin Mevlidi Hediyelikleri

Gelin Mevlidi Hediyelikleri Gelin Mevlidi Hediyelikleri

Gelin mevlidi hediyelikleri olarak firmamız çeşitli ürünlerimiz ile sizler için özel günlerinizde sizlere kalıcı hediyeler oluşturuyoruz. Etkin olduğumuz süreç boyunca birçok estetik tasarımlar meydana getirdik. Müşteri memnuniyeti ilkesiyle hareket edip çalışma performansı gerçekleştiriyoruz. Gelin mevlidi hediyelikleri olarak birçok kişiyi mutlu ettik. Ürünlerimizi kaliteden ödün vermeyerek modern teknolojik matbaalarımızda oluşturuyoruz. Sizler de ürünlerimizi görüntülemek ve fikir almak isterseniz sitemizi ziyaret ediniz.

Mevlit Okutmak Doğru Mudur?

İslam dinine sahip milletler birçok kez mevlit okuturlar. Birçok ülkeden Peygamber Efendimizi(sav) ismini anmak onu övmek ve salavat getirmek için bir araya geliriz. Köklü bir geçmişe sahip olup 1000 seneye yakın hatıraya sahiptir. Toplumuz ilk olarak cami avlularında bir araya gelirdi daha sonra evlerimiz de yer vermeye başladık. Dini bir vazifesi olmayıp sevap kazanmayı umarak okuturuz. Ölen kişilerin yeni doğan bebeklerimizin, hac, sünnet, asker uğurlaması gibi birçok günler de mevlüt okuturuz. 

Ölen kişilerin ardından düzenlenen mevlütler hayırla anmak ve dua etmek için bir araya geliriz. Hayırla anmak sünnettir bu davranışta bu sebeple doğrudur. Fakat kimi insanlarımız cenaze günlerinin ardından 7. 40. Ve 52. günler de mevlit okuturuz. Herhangi bir şekilde zorunluluğu olmayıp İslami bir hükmü yoktur. Geçmişten günümüze gelenekselleşerek gelmiştir. Bu sebeple bu manevi günleri dini bir emir gibi görülmemelidir. Merasim şekilde toplanmayıp kadın ve erkeğin bir arada olmamasına dikkat etmeliyiz. Çeşitli ikramlar hazırlarken israftan kaçınarak fazla seçeneklere kaçılmamalıdır. Ekonomik sıkıntı çeken kardeşlerimizin kendini kötü hissettirmemek ve haset ettirmeye dikkat etmeliyiz. Mevlüt okuturken amacımız dışına çıkmadan hareket etmeliyiz. Bu şekilde bir araya geldiğimiz zaman herhangi bir sorun teşkil etmiyor.

Mevlidi Şerif Okumak Sevap Mı?

Mevlüt okumak veya okutmak herhangi bir şekilde farz, sünnet ve vacip müstehab değildir. Bunun farkında olup çevremizi bilgilendirmek gerekir. Mevlütler manevi bir huzura ermek için adına okuttuğumuz kişi için dualar ederiz. Bu sebeple dini yönden bir zorunluğu yoktur. Görev olarak algılamamalıyız. Böyle düşünüp okuttuğumuz zaman herhangi bir sakıncası olmayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete Başla
Mevlid Hediyeleri
Merhaba Yardımcı Olmamı İster misiniz?
Hemen Ara